Menu

Kdo jsme my (Pamela a Gerrit)

Pamela Rose Kribbe (1968) pracuje jako duchovní lektorka a léčitelka ve své vlastní praxi v Tilburgu, Nizozemí. Svůj doktorát z filozofie získala v roce 1997 po studiu filozofie na univerzitě v Leidenu, Nijmegenu a Harvardu (U.S.).

Gerrit Gielen (1956) spojuje svou práci duchovního regresního terapeuta a léčitele.

Jsme svoji a máme dceru Lauru.

Kontakt na nás: aurelia@jeshua.net

Více o Pamele

V tomto životopisu bych vám ráda řekla více o mém osobním pozadí a duchovním vývoji. Mnoho lidí se mě ptá, jak jsem se seznámila s channelingem (zprostředkováním poselství) a jak přišlo na spojení s Jeshuou. Tento životopis nenabízí ani tolik vysvětlení o fenoménu channelingu jako spíše o mém osobním příběhu, o tom, co channeling znamená pro mě.

Úvod

Jmenuji se Pamela Rose Kribbe a narodila jsem se 6. září 1968 v malé vesničce v Nizozemí. V dětství jsem se velmi zajímala o (dětskou) Bibli a příběhy o životě Ježíše, což bylo zvláštní, protože mí rodiče nebyli žádným aktivním způsobem pobožní. Když mi bylo 12 let, umřela mi babička. Měla jsem ji velmi ráda a byla pro mě jako rodič, poněvadž žila v našem domě jako součást naší rodiny. Po její smrti jsme se – moje matka, tety, sestřenice, bratranci a já – začali velmi zajímat o literaturu o posmrtném životě, spiritistických jevech atd. Tento zájem trval až do mých 19 let, kdy jsem šla na univerzitu. Začala jsem studovat filozofii na Univerzitě v Leidenu a po roce moje názory začaly být skeptické; myslela jsem si, že všechny tyto náboženské věci jsou velmi pověrčivé a iracionální. Zamilovala jsem se do racionálního přístupu ve filozofii a tvrdě jsem pracovala a studovala. Promovala jsem s vyznamenáním a poté mi bylo nabídnuto místo studenta na doktorát z filozofie (Ph.D.) na jiné univerzitě v Nizozemí. Zaměření mého výzkumu byla současná filozofie vědy. Mezitím jsem ve svých 23 letech začala vztah s jedním starším mužem, který byl také úspěšný v akademické kariéře. Žili jsme spolu v krásném domě a myslela jsem si, že jsem skutečně šťastná.

Nebyla to však tak docela pravda, jak jsem zjistila při setkání s mladým mužem, do kterého jsem se hluboce zamilovala. Byl to filozof a student doktorátu z filozofie stejně jako já. Byl zcela jiný než můj partner. Věřil v ?duchovní věci? a stejně tak byl citlivý, inteligentní a racionální. Tohle hluboko uvnitř mě něco pohnulo. Měla jsem svůj starý zájem o duchovno, ale to se v mém akademickém prostředí stalo ?zakázaným? a nyní tu byl někdo, koho dnes označuji jako ?partnera duše?, který mi připomínal tu část mě samotné, která byla příliš dlouho skrytá. Mohli jsme nekonečně debatovat o filozofii a duchovnu. Zamilovali jsme se a já opustila svého partnera, dům a město, ve kterém jsem žila, ale nežili jsme ?šťastně až do smrti?. Náš vztah měl krátkého trvání a vyústil v mé velké emocionální trauma. Naše vážná zamilovanost od kořenů vyvrátila naše životy, ale díky charakterovým odlišnostem a emočnímu nepokoji, jsme nemohli vybudovat společný život a rozešli jsme se po méně než šesti měsících.

Krize

Pronajala jsem si tehdy malý pokoj a žila znovu jako chudá studentka. Má materiální stránka mi nevadila. Byla jsem roztrhána na kusy žalem a smutkem, jelikož mě můj partner duše a milenec opustil. Cítila jsem se, jako by nic už nemělo smysl a už vůbec mě nezajímalo dokončení mé doktorandské práce. Pak, zdánlivě odnikud, mi bylo nabídnuto stipendium, které mi umožnilo zůstat jeden semestr na Harvardské univerzitě ve Spojených Státech. Mohla jsem jednoduše navštěvovat vyučování, které jsem chtěla bez jakéhokoli tlaku na mojí osobu, abych něco konkrétního dělala.

A tak jsem šla a byla to pro mě neskutečně hluboká zkušenost. Poprvé v životě jsem byla naprosto sama a mohla jsem to pouze vydržet, tak říkajíc unést, bez jakýchkoli řešení na blízku. Stala jsem se intelektuálně prázdnou. Zájem o akademickou filozofii naprosto odumřel a tak jsem se musela skutečně usilovně snažit zůstat vzhůru během vyučování na jedné z nejznámějších světových univerzit. Moje mysl již nemohla přijmout více ?intelektuálního?. Po hodinách jsem byla velmi unavená a tak jsem jen spala nebo trávila čas s mojí spolubydlící, která byla taktéž osamělá a právě odešla z nešťastného manželství. V knihkupectví blízko univerzity jsem objevila knihu od Setha, poselství přijatá skrze Jane Roberts [Seth je podle Starého zákona třetím synem Adama a Evy. – Denisa]. Nikdy předtím jsem nečetla taková poselství a nejdříve jsem jim vůbec nerozuměla. Cítila jsem však tím být znovu a znovu přitahována a po chvíli se stal tento materiál světlem v mých dnech.

Nebyl to pouze obsah, který mě oslovil jako skutečně originální a silný, byla to energie, která se mě dotkla a pozvedla mě. Byla to první věc, která mě zavolala zpět k životu.

Další uvíznutí

Po mém pobytu v USA jsem se rozhodla dokončit svou doktorandskou práci, i když jsem věděla, že se nebudu dále zabývat akademickou kariérou. V roce 1997, když mi bylo 29 let, jsem odpromovala s doktorátem z filozofie, znovu si našla krásné bydlení a vážila si své nezávislosti. Vyrostla jsem, překonala jsem nejhorší krizi v mém životě a z nějaké části se zotavila. Musela jsem se naučit pro mě jednu z nejtěžších lekcí: že když je člověk ve vztahu, nemůže ztratit sám sebe a že ho druhý musí akceptovat jako ?individualitu?. Měla jsem vždy zkušenosti se ?zamilováním se? jako téměř náboženskou věcí, čekajíc, že mě někdo nebo něco ?zvedne? z neúplného stádia osamělosti, umožní mi cítit extatickou jednotu a kompletní poznání. Tato touha po ?dokonalosti? či ?jednotě? vystupující za hranice mého ?já?, mě nakonec dohnala k naprosté osamělosti a zoufalství. A tak jsem z této touhy zotavovala s novým smyslem uvědomění, nicméně jsem se cítila naprosto osamělá. Poté jsem potkala jednoho bývalého studenta a on byl jediným v mém životě v daný moment, se kterým jsem si mohla povídat, skutečně povídat o věcech, na kterých mi záleželo. Dali jsme se dohromady a žili spolu téměř čtyři roky. Bylo to ale vztah spíše jako bratr a sestra. Říkala jsem sama sobě, že je to pro mě to nejlepší, vzhledem k tomu, že příliš vášně mě v minulosti porazilo a stále jsem se cítila rozčarovaná z předchozího vztahu.

Mezitím jsem se připravovala najít práci, když jsem teď řekla sbohem univerzitnímu životu. Nebylo to tak jednoduché, jak jsem si myslela. Můj přítel a já jsme plánovali učit filozofii a dělat poradenskou činnost a najít si práci na zkrácený úvazek ?jen pro peníze?. Začala jsem pracovat jako sekretářka na různých pracovních místech, ale děsilo mě, jak ?kancelářská práce? funguje, boj o moc, pomluvy, ponížení z toho, že člověk není schopen projevit své skutečné schopnosti (jako sekretářka). Byla jsem naprosto naivní, protože jsem strávila deset let na univerzitě, pracovala po většinu času doma a měla tolik svobody k organizování své práce, kolik jsem si přála. Po pár letech jsem se přesunula k prestižnější práci, ale skončilo to pro mě velkých stresem.

Pak přišel bod zlomu. Absolvovala jsem čtení z aury od ženy, která se brzy stala mojí učitelkou, které mnou silně pohnulo a probudilo. Pomohlo mi uvědomit si, že jak v oblasti práce, tak i ve vztahu jsem nešťastná a nevyvážená. Mohla jsem si připustit, že jsem ve slepé ulici. Měla jsem různé vlny kreativní energie, sny a vize o budoucnosti, ale mezitím jsem se držela vztahu a pracovního prostředí, které mi překážely ve skutečném vyjádření sebe sama. Bála jsem se být znovu ?sama?. Pár měsíců poté, co jsem potkala tuhle duchovní terapeutku, jsem začala chodit do kurzu rozvoje intuice a čtení z aury a ukončila svou stresující a neuspokojující práci. Začala jsem další jednodušší práci na zkrácený úvazek (která také netrvala příliš dlouho).

Sebe zkoumání 

Na podzim roku 2000 jsem se cítila tažena k prozkoumání svých minulých životů skrze regresní terapii. Tohle se ukázalo jako úžasné dobrodružství. Začala jsem se spontánními pohledy do obrazů minulých životů, které ve mně vyvolávaly silné emoce a daly mi pocit mnohem širší identity, než je pouze má současná osobnost. V regresní terapii do minulých životů jsem prozkoumala mnoho životů, které mi vysvětlily mnoho o tom, proč jsem se vždy nějak cítila. Ta, co mě pravděpodobně ovlivnila nejvíce, byla z nejposlednějšího života, ve kterém jsem umřela jako oběť Holokaustu v koncentračním táboře v Osvětimi-Březince. Znovuprožití této zkušenosti mi pomohlo pochopit nevysvětlitelný smutek, který jsem vždy cítila uvnitř, a vzdor, který jsem pociťovala k životu. Další životy sahaly od duchovně zaměřených až k velmi neplnohodnotným a také k těm, ve kterých jsem zneužila svou moc. To mi zpřístupnilo nějaký nový druh uvědomění, až jsem cítila touhu sdílet tyto zkušenosti s někým, kdo by tomu rozuměl. Můj přítel si začal myslet, že jsem se trochu zbláznila?

Setkání s Gerritem

Právě jsem se seznámila s Internetem a jak jsem surfovala, narazila jsem na webové stránky Gerrita o reinkarnaci, času a spiritualitě. Okamžitě jsem byla zasažena energií, kterou šířily, a našimi společnými zájmy. Měla jsem nesmírně zvláštní pocit, že buď je to někdo, kdo je mi neskutečně blízký, anebo že opravdu začínám bláznit a vymýšlím si to. Rozhodla jsem se mu napsat a následovala velmi živá korespondence. Za tři měsíce jsme se setkali osobně. Do té doby jsem se rozešla se svým partnerem. Když jsem potkala Gerrita, měla jsem pocit, že ho velmi dobře znám, jen ne jeho současnou podobu v tomto století! Bylo to nevysvětlitelné a záhadné. Byla jsem k němu okamžitě přitahována a on ke mně!

Pár měsíců na to jsem se k němu nastěhovala, ihned otěhotněla a do konce roku jsme se vzali! V roce 2002 se narodila naše dcera Laura. Období, ve kterém jsem důkladně prozkoumala své minulé životy, poznala Gerrita a přestěhovala se do jiné části Holandska (kde žil Gerrit), na mě působilo jako hluboká přeměna, téměř umírání. Cítila jsem, že jsem se vynořila ze své předchozí osobnosti jako nová ?já? – avšak víc ?já? než kdykoliv předtím! Cítila jsem, že vstupuji do nového bytí, ve kterém mi konečně dávaly věci smysl, zapadly do sebe a dláždily cestu k mým snům, které se stávaly skutečností.

Vznik mé praxe

Po narození mé dcery jsem začala svoji spirituální praxi čtení z aury a léčení a klienti mě začali navštěvovat od poloviny roku 2002. Věci šly přirozeně a hladce bez velkého úsilí. Konečně jsem našla práci, ve které jsem se mohla skutečně vyjádřit. Musela jsem se vypořádat se spoustou neočekávaných strachů. Teď, když jsem dělala práci, kterou jsem milovala, objevila jsem strachy o skutečném vyjádření sebe sama, o tom být jiná, silná a sebevědomá atd.  Cítila jsem se zranitelná, protože jsem poprvé vyjadřovala skutečně sama sebe, aniž bych  cokoli zadržovala a děsilo mě odmítnutí či kritika. Zvládla jsem jen několik konzultací týdně.

Setkání s Jeshuou

Mezitím jsme si s Gerritem pořádali sezení pro nás samotné, zkoumali svoje vnitřní světy, emocionální jizvy a zranění z těchto a minulých životů a další témata jako je astrologie, změny ve světě atd. Jedné noci jsem cítila přítomnost kohosi blízko mě, jehož energie byla odlišná od té, na kterou jsem byla zvyklá. Pociťovala jsem to jako skutečné a posvátné a trošku mě to znervóznělo. Byla jsem zvyklá vytvářet kontakt se spirituálními průvodci, mými vlastními nebo s průvodci jiných lidí. Ale tohle bylo jiné. S pomocí Gerrita jsem se rozhodla prozkoumat, kdo to je, a když jsem upadla do transu a spojila se s touto energií, viděla jsem před svým vnitřním okem jméno ?Jeshua ben Joseph? a ihned pocítila, že je to pravda. Ve zlomku sekundy, ještě předtím než se nastartoval můj rozum a začal pochybovat a dotazovat se, poznala jsem Jeshuu jako velmi známou bytost, ke které bylo velmi přirozené cítit blízkost. Bylo to vnitřní poznání, a proto jsem přijala toto spojení. Fakt, že sám sebe prezentoval jako ?Jeshuu ben Josepha? a ne ?Ježíše? mi ukázalo, že chce, aby bylo od začátku jasno v tom, že není osobnost vymyšlená Biblí a tradicí.

V nadcházejících týdnech a měsících jsem začala zkoumat spojení s Jeshuou. Neřekla jsem to nikomu, věděl to pouze Gerrit. Byla z toho cítit autentičnost a správnost, třebaže jsem si musela zvyknout na energii vstupující do mé aury a těla, když jsem se s Jeshuou spojila. Jeho energie byla velmi ?vystředěná? a uzeměná a dala mi jasné zaměření, zbavené přecitlivělosti a dramatu. Bylo to skutečně přímé a silné. To, co mě děsilo, byla síla této energie! Nabídla mi úroveň vědomí, kde člověk vidí věci velmi jasně, ale stejně tak ve způsobu, který může být pro ostatní znepokojující a zneklidňující. Byla to část mé osobnosti, že jsem se snažila být ?milá a laskavá?, snažila se vyhnout konfrontaci, a já si myslela, že jsem se už stala skutečně nezávislou a asertivní. Ale energie Jeshui mi ukázala, že jsou ještě cesty, na které se musím dostat! Zejména práce lektorky a léčitelky. Musela jsem vyvážit svou citlivou a empatickou stránku s mužskou energií, která by mi umožnila stoupat dopředu, chránit své hranice a pomoci mi zůstát v rovnováze a ve středu mezi těžkými emocionálními energiemi. Jeshua mi nabídnul vedení v mé práci terapeutky nejen tím, že mi dal slovní informace nebo fráze, ale skutečným zprostředkováním své energie. Umožnil mi pochopit, jaké to je vidět svět jeho očima nebo snad ještě lépe: skrze oči Kristovské energie (která je uvnitř každého z nás). Sdílením jeho energie, doslova svolením jeho energie vstoupit do mého těla a aury, jsem mohla sama růst a více pochopit.

Zanedlouho začal Jeshua Gerritovi a mě dávat informace, které byly svojí povahou obecnější. Šla jsem do polospánku, vedena Gerritem, a Jeshua mi dával poselství, které ke mně přišly formou slov či pocitů, které jsem měla přeložit do textu. Nejlepší vysvětlení je možná to, že mi zprostředkovával vhledy (které jsem pociťovala: Ó, ano, chápu!) a můj úkol byl přeložit tyto vhledy do příslušných slov, frází a vět. Někdy slova plynula z úst snadno, jako by mi byly dány; jindy jsem hledala formulace, které by ?odpovídaly? pociťované energii a to bylo namáhavější. Stejně tak energie, která vychází z poselství je někdy těžká na to, aby se přenesla do slov, jelikož to není pouze písemná informace, ale je to také léčivá energie lásky a jasnosti.

První série poselství, která pronikla, byla série Pracovník Světla (uvedená na těchto stránkách). Obsahuje poselství o historii duší Pracovníků Světla, o příchodu Nové éry a poselství o přeměně vědomí založeném na egu k vědomí založeném na srdci. Jeshua nám sdělil, že tato série poselství byla míněna zvláště pro Pracovníky Světla. Řekl, že je důležité, aby se probudili a uvědomili si, kým jsou. Jakmile se probudí, budou moci pomáhat dalším částem lidstva na jejich cestě k vědomí založeném na srdci.

Jdu na veřejnost

Pořád jsem nikomu neřekla o mém spojení s Jeshuou, protože jsem se bála posměchu a nedůvěry. Zdálo se mi skutečně nemožné říci někomu nahlas slova: ?Zprostředkovávám poselství od Jeshui či Ježíše?. V pozadí v mé mysli bylo skeptické filozofické váhání, které mi vysvětlovalo, že bych se tím projevila jako blázen, zmatená, domýšlivá atd. Nicméně, svěřila jsem se některým ze svých blízkých přátel a uskutečnili jsme společně několik malých sezení, která dopadla velmi dobře. Stejně tak jsme publikovali první sérii poselství na mých webových stránkách (v holandštině). A více než rok poté, co jsem se ?seznámila? s Jeshuou, jsem dostala pozvání z jednoho Belgického duchovního centra, abych přišla a poskytla veřejný channeling. Byla jsem šokována jen při pomyšlení na to, ale na druhé straně jsem věděla, že bych neměla odmítnout a že musím tímto strachem projít a že mě Jeshua nenechá sejít z cesty. Byla jsem celé týdny nervózní, bylo mi špatně a měla jsem bezesné noci několik dní předtím, ale pak nastal první veřejný chanelling a to na mě mělo obrovsky pozitivní dopad. Byl to krátký chanelling a následovalo sezení ?Otázky & Odpovědi? (první ze serie Léčení, publikováno na tomto webu) a já cítila, jak skrze mě velmi jasně proudí Jeshuova přítomnost. Reakce lidí byly vřelé a nadšené a ?veřejná poprava? se nekonala.

Po prvním veřejném channelingu jsem byla v takovém nadšení, že jsem se ihned rozhodla organizovat setkání v našem vlastním domě a tak se i stalo. Ale strachy nebyly ještě za mnou. Pokaždé, když jsem měla provádět channeling před obecenstvem, jsem cítila velký vzdor, strach a dokonce hněv! Nikdy jsem nebyla z těch, kdo rádi mluví na veřejnosti, styděla jsem se a byla stažená. Proč se pouštím na tak zranitelná místa, kde si nejsem jistá, zda z mých úst vyjde něco souvislého a především, zda tu Jeshua vůbec bude?! Samozřejmě tu byl pro mě vždy. Moje neodbytná nejistota, strach a rozhořčení, že ?musím tohle dělat? byl jednoduše boj mého ega skoncovat s tímhle ?bláznivě nezodpovědným podnikáním?. Nechat Jeshuu mluvit skrze mě šlo proti všem mým ?obranným mechanismům?. Byl to výsměch všem mým získaným zvykům – opatrnosti, zdrženlivosti a ?být raději v ústraní?. Dlouho jsem byla spíše mrzout, který těžko věřil lidem. Nyní zde byla přítomnost této energie, která skrze mě říkala lidem, jak je miluje a ochraňuje, povzbuzovala je, aby přijali své vlastní vnitřní poznání a sílu, a dokonce je vtipně kárala za jejich umíněnost či vzdor. Tohle jsem přece nemohla být já!

Byla jsem ohromena rakcemi, které jsme dostávali. Nejdříve jsme dali všechny poselství na naši holandskou webovou stránku, která začala přitahovat rostoucí publikum. V následujících letech jsme dostali stovky e-mailů od lidí, kteří byli zasaženi našimi zprávami a bylo to, jakoby Jeshua mluvil přímo k nim! Zanedlouho jsem přeložila poselství do angličtiny a vytvořili jsme anglické webové stránky. Nepřitahovaly tolik pozornosti jako prvně, ale Jeshua nám řekl, že to máme nechat být a počkat. Opravdu po více než roce jsme začali dostávat zprávy od anglicky mluvících čtenářů a začali jsme nabízet dálkové čtení i lidem z ciziny. Začali jsme být celkem zaneprázdnění.

Expanze

Několik lidí z různých zemí mě poté kontaktovalo skrz e-mail a nabídli se přeložit Jeshuova poselství. Zjevili se nám ?z ničeho?, schopní překladatelé a příbuzné duše, které jsme cítili jako rodinu a kteří jednoduše nabídli své služby, neboť byli Jeshuovým materiálem inspirováni. Je to neskutečné. Překlady do španělštiny, hebrejštiny, francouzštiny, portugalštiny a finštiny jsou nyní dostupné na Internetu. Byli jsme sbratřeni s lidmi po světě a sdíleli společný zájem a touhu, která překračovala kulturní hranice. Jeshua mi pověděl, že mám pouze napsat materiál a nechat to být. Že si najde svou cestu a skutečně se tak stalo.

Internet se stal hlavním médiem. Jedna ze ?synchronicit? [vysvětlení pojmu viz. Wikipedia – Denisa] v našem příběhu bylo to, že Gerrit pracuje jako IT konzultant a byl schopen vytvořit a udržovat webové stránky. Stejně tak i já cítím, že mé filozofické pozadí mi hodně pomohlo v překladu energie od Jeshui do slov a konceptů. Zároveň jsem vždy milovala psaní a byla naučená psát jako student filozofie i v angličtině. Cítím, že vytvořením channelingů a čtěním z aury klientům jsem konečně začala ?dělat svoji věc?, věc, ?kvůli které jsem se narodila?. Velké naplnění mi dává přijímat tolik vřelých a milých odpovědí od lidí z celého světa a jsem vděčná, že se nyní mohu živit věcí, kterou miluji ze všeho nejvíc!

Channeling – kousek odhalení

Na závěr bych ráda učinila pár obecných poznámek o fenoménu channelingu. Možná tím, že jsem Holanďan (jsme považováni za velmi praktické lidi!) a stále docela skeptická, co se týká věcí o ?new age?, se kterými se setkávám, tak bych ráda k channelingu podala vysvětlení.

Vztah mezi tím, kdo zprostředkovává poselství a entitou, která poselství dává

Myslím si, že channeling je spolupráce lidské bytosti a ne-fyzické entity, která působí jako učitel. Učitel nabízí inspiraci a širší perspektivu lidské bytosti a lidská bytost překládá energii spirituální entity do slov a konceptů, které zná díky své výchově, vzdělání a kultuře. Nevěřím, že je možné či dokonce žádoucí, že by měl člověk, který zprostředkovává poselství, dát sám sebe úplně stranou, aby mohl ?čistě zprostředkovat? energii ne-fyzické entity. Myslím si, že je nevyhnutelné, že myšlení zprostředkovatele, jeho vědomí a ?slovník? budou obrovsky ovlivňovat to, co jím prochází. I když zprostředkovatel upadne do hlubokého transu, on je přijímač, ?plavidlo? a tudíž spolutvořitel materiálu. Myslím si, že je naivní domnívat se, že zprostředkovatel může obdržet zprávu kompletně ?zvenčí? a nepodílet se na ní. Věřím, že zprávy přicházejí ?zevnitř? skrze jeho vědomí, zvětšené vědomím spirituálního učitele a tak podle mě kvalita channelingu nezávisí tolik na schopnosti zprostředkovatele sám sebe vědomě eliminovat, spíše jako na úrovni vědomí, které jak zprostředkovatel i poskytoval poselství vlastní. Channeling je v podstatě společná tvorba.

Jak hodnotit kvalitu zprostředkovaných informací

Zprostředkování poselství (channeling) může být krásné a inspirativní. Může ovšem také vést k nesmyslům, prázdným frázím či ke strašným, moralistickým a žalostným příběhům. V nejhorším případě vede k uctívání autorit, které nemají nic jiného než své jméno či postavení v nějaké náboženské hierarchii. Vzhlížení k prchavým autoritám mimo nás – nebylo to právě to, před čím nás spirituální učitelé varovali?

Fakt, že je informace zprostředkována, neříká vůbec nic o její kvalitě. Ve filozofii vědy, odvětví filozofie, které zkoumá, co dělá vědecké teorie ?vědeckými? či důvěryhodnými, se použivá užitečný rozdíl mezi ?kontextem objevení? a ?kontextem oprávnění?. Co vede k objevení vědecké teorie, nemá žádný vliv na to, zdali to může být oprávněné. Vědec může vytvořit jakoukoli teorii, vztahující se k jeho osobním snům, asociacím či přeludům, ale jakmile formuluje teorii, bude souzena jeho druhy na základě obecně odsouhlasených kritérií jako je empirické potvrzení, souvislost, schopnost vysvětlení atd. A tak v kontextu objevování, lze vše přijmout, zatímco v kontextu oprávnění musí teorie splňovat jisté normy kvality, aby mohla být ceněna vědeckou komunitou. Myslím si, že je to stejné i pro materiály zprostředkované formou channelingu. Zprostředkovaná poselství by měla být posuzována stejnými normami jako duchovní texty od ?obyčejných lidí?: je informace jasná, přináší nové vhledy do vašich znalostí, inspiruje vás k tomu, abyste více milovali sami sebe, cítíte se těmito zprávami osvíceni a povzneseni? Myslím si, že pokud je odpověď ?ano?, otázka toho, kdo je zprostředkoval a jak k nim přišel (kontext objevení) je poměrně nedůležitá. Důkaz je obsahu, ne v domělé pozici či statutu toho, kdo je připravoval.

Moje osobní zkušenost jako zprostředkovatele

Když zprostředkovávám poselství od Jeshui, cítím, že rostu namísto zmenšování se. Cítím, že mi jeho energie pomáhá vystoupat do výjimečnosti mého vlastního vyššího Já. Myslím si, že ve skutečnosti dělá prostředníka mezi ?mým každodenním malým já? a ?mým vyšším Já? a pomáhá mi to trošku víc ztělesnit. Pokaždé, když tohle dělá a já mu to dovolím, rozšiřuji více své vědomí a to ovlivňuje můj vlastní růst a posílení. Jednou jsem zprostředkovávala poselství (channeling o ?Vztazích v Nové Éře), ve kterých jsem tak silně cítila přítomnost mého vlastního vyššího a většího Já (které jsem nazvala Aurelia), že jsem pochybovala, zda stále zprostředkovávám poselství od Jeshui. Zeptala jsem se ho ten večer, než jsem šla spát a tehdy mi řekl něco velmi hezkého: ?Vždy pamatuj, Jsem tu pro tebe, ne ty pro mě?. To mi dalo jasný smysl. Všichni máme zde na Zemi zcela ztělesnit a manifestovat naše vyšší Já. Učitelé přicházejí, aby vám pomohli na naší cestě a pokud je on či ona skutečný učitel, bude vám pomáhat tak dlouho, jak jen to budete potřebovat a poté ustoupí z cesty.

Jeshua je stále se mnou, ačkoli s ním ?nepovídám? tolik jako na začátku. Často když se ho dnes zeptám na osobní otázku, zeptá se mě: jak to skutečně cítíš? A když se na to zaměřím, mám odpověď z mého vlastního vnitřního poznání a intuice. A tak nás Jeshua všechny podporuje, abychom uchopili naši vlastní sílu a vnímali zprostředkování (channeling) jako prostředek a ne jako konec. Možná budu někdy schopna ?zprostředkovávat? své vlastní vyšší nebo dokonce Kristovské já a nebude se muset se spoléhat na Jeshuu. Jsem si jista, že bude první, který mě pochválí!

Jeshua v channelingu

Zakončím to ?zprostředkováním poselství o zprostředkování poselství?, pár slovy od Jeshui o vztahu se mnou jako zprostředkovatelem.

Zprostředkování poselství je způsob, jak se dostat blíže k sobě samému s pomocí jiné, ne-fyzické bytosti. Tato bytost dočasně představuje roli učitele. Energie učitele vám pomáhá přejít na hlubší úroveň vás samých. Energie učitele vás povznese ze strachů, které zastírají vaše vlastní světlo.

Učitel vám ukazuje vaše vlastní světlo. Učitel si je více než vy vědom vašeho světla. Jakmile je toto světlo, vaše vnitřní vědění přístupné vám samotným, učitel se stane nadbytečným. Vy sami jste poté sami schopni zprostředkovávat své vlastní světlo. Učitel již dále nemusí jednat jako most mezi vámi a vaším vyšším já. 

Připomínám vám na chvíli vaše vlastní světlo. Zrcadlím vám vaší výjimečnost ve formě Jeshui ben Joshepha. Ve mně vidíte sebe, vaše Kristovské já, ale ještě si to zcela neuvědomujete. Poskytuji vám celkový obraz, má energie slouží jako maják. Pomáhám vám, abyste se hlouběji obeznámili s vaším vlastním Kristovským já. Pomalu se přesune do popředí a já do pozadí. To je v pořádku. Je to tak, jak by mělo být. Nezapomeňte, že v tomto vztahu jsem zde pro vás, nejste tu vy pro mě. Nejsem cílem, ale prostředkem. Znovuzrození Kristovské energie je probuzení vašeho Kristovského já, ne mého. 

Jednám v souladu s tím, co slouží vašemu vyššímu Já. Můj cíl je, že mě učiníte nadbytečným. Když mne budete zprostředkovávat, nesnažte se zmenšovat či činit neviditelnými. Přeji si, abyste se zvětšovali, cítili svoji skutečnou sílu, jak se z vás vylévá a září na svět.

Učitel ukazuje na cestu, ale vy jste ti, kdo po ní kráčí. Po chvíli si uvědomíte, že jdete sami a zanechali jste učitele vzadu. Tohle je veliký a posvátný moment. Učitel s vámi zůstane, bude žít dál ve vašem srdci jako vnitřní přítomnost, ale samotná postava zmizí. 

Zůstáváme spojeni, ale jakmile porostete, uvidíte mě méně a méně a budete se na mě chtít méně obracet jako na bytost samotnou. Stanu se pomalu částí vaší vlastní energie. A jednou mě už nebudete vnímat jako oddělenou bytost. To bude znamenat, že jste mě skutečně slyšeli a viděli. 

Jeshua, léto 2006

E-kniha Audio poselství